HAYATA RENK VER

Basın

Buğlem'imizin en çok istediği şey gerçekleşti
06.06.2018
Buğlem'imizin en çok istediği şey gerçekleşti

Sevilen oyuncu Barış Arduç, Buğlem'imizin en çok istediği şeyi gerçekleştirdi ve onunla buluştu. Derneğimiz adına kendisine en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Buğlem'in hayatına renk verdiniz, iyi ki varsınız!

23.02.2018
Sosyal Destek Eğitimi ve Siyami Ersek Hastanesi Yılbaşı Etkinliği

Hayata Renk Ver Derneği olarak en önemli amaçlarımızdan birisi, hatta biricik amacımız çocukların mutlu olması tabi ki.  Bu yüzdendir ki Psiko-Sosyal Destek Projesi adı altında güzel bir projemiz var ve ulaşabildiğimiz bütün çocuklarla hastanelerde etkinlikler düzenliyoruz. Sanat atölyemiz, oyun atölyemiz, ritm atölyemiz vee yaratıcı okuma atölyemiz var mesela. Bu atölyeler için de iki gün süren eğitim verdik gönüllülerimize. Hem eğlendik hem öğrendik ve eğlendiklerimiz anılarımız, öğrendiklerimiz de paylaştıklarımız oldu. Hastanelere gitmeye devam ettik, çok gittik, yılı bitirdik. Bitirirken de Siyami Ersek Hastanesi’nde kutlama yapmak istedik. Pastalar, şarkılar, danslar eşliğinde eski yıla veda edip hep birlikte yeni yıla merhaba, dedik. İşte bu video da bu güzel zamanların pek güzel bir anısı oldu.  
Emeği geçen gönüllülerimize ve bu güzel videoyu hazırlayan Moderntimes’a çok teşekkür ederiz. İyi ki varsınız!

30.05.2018
"Renkli Umutlar Projesi" Basın Bülteni

Renkli Umutlar Projesi hasta çocuklardan, hiç istemeyerek, gün boyunca taktıkları medikal maskelerin yükünü biraz olsun almak için geliştirildi. Renkli maske fikri ise Nil Saatçi tarafından ortaya atıldı. Benzer nedenlerle dünyanın birçok yerinde kullanılmakta olan renkli maskelerin üretimi için Hayata Renk Ver Derneği harekete geçti. Bu proje ile hastalığı çağrıştıran beyaz ya da yeşil renklerde üretilen medikal çocuk maskeleri,  bir aksesuar gibi algılanacak şekilde rengârenk, cıvıl cıvıl desenlerde üretilecek ve üretilen maskeler onkoloji servislerine ücretsiz olarak dağıtılacak.

Fenerbahçe Spor Kulübü Etkinliği
12.01.2018
Fenerbahçe Spor Kulübü Etkinliği

Fenerbahçe Spor Kulübü kapılarını Hayata Renk Ver Derneği 'ne açtı...Tüm samimiyetiyle bizi karşılayip çocukları kucaklayarak motive eden Fenerbahçe Spor Kulübü'ne teşekkür ederiz

19.04.2018
"Lösemili Çocuklar Haftası" Basın Bülteni

Hayata Renk Ver Derneği, Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası etkinlikleri kapsamında, Beşiktaş Meydanında kuracağı etkinlik alanında kanserli çocukların takmak zorunda oldukları medikal meskelere alternatif geliştirilen renkli ve desenli maskeler için hazırlanmış birbirinden renkli 140 tasarımı sergiledi. Tasarımların çoğu, projeye Türkiye’nin dört bir yanından katılan çocuklara ait, diğer bölümü de yetişkin gönüllülerin çalışmaları.